
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Case/Package | SO |
| Mount | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Max Supply Current | 80 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 70 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$3.43229
Ext.Price$3.43229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.43229 | $3.43229 |
| 10 | $3.25055 | $32.50550 |
| 25 | $3.07843 | $76.96075 |
| 50 | $2.91542 | $145.77100 |
| 100 | $2.70262 | $270.26200 |
| 300 | $2.50535 | $751.60500 |
| 500 | $2.32247 | $1161.23500 |
| 1000 | $2.25803 | $2258.03000 |
| 3000 | $2.19537 | $6586.11000 |
| 5000 | $2.13444 | $10672.20000 |
